GOŚCIE WIECZERZY PAŃSKIEJ w Łaźni Nowej – pierwsza odsłona prologu Boskiej Komedii 2024

Już 28 kwietnia zapraszamy na pierwszą odsłonę prologu tegorocznego festiwalu. Do Teatru Łaźnia Nowa zawitają „Goście Wieczerzy Pańskiej”, spektakl w reżyserii Tomasza Fryzła i dramaturgii Piotra Fronia, na podstawie jednego z najsłynniejszych filmowych arcydzieł Ingmara Bergmana. To jedyne dwa krakowskie pokazy spektaklu z Nowego Teatru w Warszawie.

„Ja i mój Bóg żyliśmy w specjalnie zaaranżowanym świecie, w którym wszystko się zgadzało” – mówi pastor Tomas Ericsson. Tamtego świata, jak i Boga, w którego wierzył, już dawno nie ma, a on, trwając w opustoszałej rzeczywistości, konfrontuje się z iluzorycznością swoich dawnych światoobrazów.

Obok konfrontującego się ze swą niewiarą duchownego staje trójka bliźniaczych kondycyjnie postaci. Marta Lundberg, ateistka doświadczona cudem od Boga, w którego nie wierzy. Jonas Persson, pogrążony w depresji mężczyzna, przerażony majaczącą na horyzoncie wizją wojny atomowej. Algot Frövik — cierpiący z powodu choroby kręgosłupa kościelny, który czyta o męce Chrystusa, by przezwyciężyć uporczywą bezsenność.

W rolach bergmanowskich bohaterów zobaczymy czworo wybitnych aktorów z zespołu Nowego Teatru: Mariusza Bonaszewskiego, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Marka Kalitę i Wojciecha Kalarus.

Bilety na oba pokazy właśnie trafiły do sprzedaży. Do 15 marca (lub do wyczerpania puli) trwa przedsprzedaż w niższych cenach - polecamy zatem nie zwlekać z zakupem.

Bilety dostępne są na stronie: https://laznianowa.pl/spektakl/goscie-wieczerzy-panskiej

Gramy: 28 kwietnia o 17:00 i 19:15 na dużej scenie Łaźni Nowej.

Fot. Klaudyna Schubert