ON WRÓCIŁ // online
Director:
Robert Talarczyk
Text author:
Duration:
90 min. (bez przerwy)

//spektakl//nurt online//

Spektakl dostępny po zakupieniu karnetu, który obejmuje 5 spektakli. Cena karnetu to 5 zł za wszystkie - zakup możliwy na platformie PLAY KRAKÓW.

Bezpośredni link do spektaklu: https://playkrakow.com/vods/vod.1806

***

Wokół śmierci Adolfa Hitlera krążą rozmaite legendy. A co, jeśli nie zginął w bunkrze w kwietniu 1945 roku? Jeśli zamiast tego pojawił się w Berlinie właśnie dziś? Führer budzi się pewnego ranka i ze zdziwieniem stwierdza, że nie jest już w miejscu, gdzie spędzał wczorajszy wieczór, że nie otacza go jego wierna świta, a mijający przechodnie nie witają go charakterystycznym pozdrowieniem. Próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości, trafia do… telewizyjnego programu. Jego płomienne występy, zdolność improwizacji oraz reagowania na sytuację społeczno-polityczną sprawiają, że szybko tworzy się rzesza jego fanów i zwolenników. Jego słowa padają na podatny grunt i znajdują szerokie grono odbiorców, zwłaszcza dzięki wykorzystaniu siły mediów społecznościowych. W narodzie powoli budzi się duch…

Sceniczna adaptacja bestsellerowej powieści Timura Vermesa „On wrócił” w reż. Roberta Talarczyka to opowieść o uwodzicielskiej sile charyzmatycznych przywódców, o mechanizmach władzy, kierowaniu społecznymi nastrojami i roli, jaką w polityce odgrywają media (zarówno tradycyjne, jak i nowe). To również wielki powrót Artura Święsa do zespołu Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Uwaga: w spektaklu używane są światła stroboskopowe.

Źródło tekstu: https://teatrslaski.art.pl/repertuar/on-wrocil/

Section Biała strzałka w prawo
Purgatorio