BOSKA KOMEDIA, L’IMAGINATION EN RÉSISTANCE - FRANCUSKA PRASA O KRAKOWSKIM FESTIWALU: REPORTAŻE I WYWIADY
Imagine, reż. Krystian Lupa

Dotarły do nas wieści, że nasi francuscy goście są zachwyceni Festiwalem, Krakowem, śniegiem, pierogami – kolejność do wyboru. Nasz wywiad donosi, że podobno byli w stanie nieustannej euforii. Najważniejsze jednak, że spotkania i rozmowy z twórcami zaowocowały artykułami i wywiadami w branżowej francuskiej prasie

 

I/O. LA GAZETTE DES FESTIVALS": VICTOR INISAN o fenomenie Teatru Łaźnia Nowa, Festiwalu Boska Komedia oraz spektaklu STRACH I NĘDZA 2022 w reż. Bartosza Szydłowskiego:

http://www.iogazette.fr/.../boska-komedia.../...

 

I/O. LA GAZETTE DES FESTIVALS": ROZMOWA VICTORA INISANA Z KRYSTIANEM LUPĄ o roli teatru we współczesnym społeczeństwie w kontekście „Imagine”:

http://www.iogazette.fr/.../krystian-lupa-lutopie-est.../...

 

FABIENNE ARVERS I PATRICK SOURD DLA „LES INROCKUPTIBLES”: rozmowa z Krystianem Lupą, między innymi o tworzeniu spektaklu w kontekście wojny w Ukrainie, i jego sytuacji jako artysty w Polsce oraz o nowym projekcie – „Emigrantach”według W.G. Sebalda przed jego prezentacją w La Comédie de Genève i na Festival d’Avignon:

https://www.lesinrocks.com/.../avec-imagine-krystian.../...

 

ARVERS I PATRICK SOURD DLA „LES INROCKUPTIBLES”: O wiodących tematach spektakli tegorocznej edycji Festiwalu Boska Komedia i teatralnej współpracy polskich i ukraińskich artystów:

https://www.lesinrocks.com/.../festival-boska-komedia.../...