Peter Crawley

Studiował teatrologię i literaturę angielską na Trinity College w Dublinie. Jest również absolwentem dziennikarstwa prestiżowego Dublin Institute of Technology. Główny krytyk teatralny The Irish Times, dla którego przygotowuje regularnie cykl artykułów poświęconych omówieniom spektakli o nazwie Stage Struck. Współpracuje również z Irish Theatre Magazine oraz prowadzi zajęcia o współczesnym irlandzkim teatrze na Trinity College w Dublinie. Jest współredaktorem książki o najnowszym, międzynarodowym performansie zatytułowanej No More Drama.

Judit Csáki

Krytyczka teatralna, dziennikarka, wykładowczyni. Obroniła doktorat na prestiżowym Eötvös Loránd University. Pracuje w dziale kultury w największym węgierskim dzienniku, Népszabadság. Wykładała na Uniwersytecie Kaposvár oraz na University of Film and Theatre w Budapeszcie. 

Norman Armour

Aktor, kurator, artysta interdyscyplinarny. W 1986 ukończył SimonFrazerUniversity. Współpracował przy ponad 120 wydarzeniach artystycznych. Jest założycielem Rumble Productions, interdyscyplinarnej grupy artystycznej. Założyciel międzynarodowego festiwalu PuSh. Jest zdobywcą licznych nagród, m.in. SimonFraserUniversity’s DistinguishedAlumniorazCity of Vancouver’s Civic Merit and Mayor’s Arts Awards. W 2014 wyreżyserował operę Pauline

Stefanie Carp

Niemiecka dramaturg i dyrektor festiwali. Pracowała, między innymi, w teatrach w Bazylei, Hamburgu, Düsseldorfie i berlińskim Volksbühne. Współpracowała z tak uznanymi artystami teatru jak: Christopher Marthaler, Frank Castorf czy Luc Bondy. Wykładała na Uniwersytecie w Hamburgu oraz w Instytucie Literatury w Lipsku. W latach 2008—2013 tworzyła autorski program prestiżowego Wiener Festwochen.

Bia Junqueira

Bia Juqueira jest interdyscyplinarną artystką, reżyserem i kuratorem. Jej zainteresowania obejmują miejsca styczne pomiędzy językami i środkami teatralnymi oraz owocują zaznajomieniem brazylijskiej publiczności z nowymi trendami i narzędziami współczesnej performatyki. Jest jedną z założycieli grupy artystycznej, która organizowała i kuratorowała Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Rio de Janeiro i TEMPO_FESTIVAL. Junqueira pracuje jako kurator i Dyrektor Artystyczny od 1996 roku, współpracując z festiwalami czy organizując specjalne artystyczne wydarzenia oraz wystawy. Jest członkiem Jury Przyznającego Shell Prize, najważniejszą teatralną nagrodę w Brazylii. Brała udział w Forum Światowej Kultury jako współautor książki Rio 40 Graus. Prowadzi zajęcia poświęcone sztuce i jej reżyserowaniu w Fundacji Getulio Vargas. Junqueira pracowała w latach 1987 – 1989 w paryskiej operze i miała okazję współpracować z tak uznanymi europejskimi reżyserami jak: Patrice Chéreau, Jorge Lavelli, Bernard Sobel, Yannis Kokkos.

Meiyin Wang

Dyrektorka festiwalu Under the Radar oraz  założycielka i dyrektorka Devised Theater Initiative przy The Public Theater w Nowym Jorku. Kuratorka festiwalu ArtsEmerson’s TNT w Bostonie , producentka Radar L.A. w Los Angeles. Zdobywczyni nagrody TCG’s Young Leader of Color oraz Josephine Abady Award. Urodziła się i wychowała w Singapurze. Współpracuje także jako dramaturg z  Singapore Repertory Theatre. Wykłada na prestiżowym Columbia University.

Deepan Sivaraman

Indyjski reżyser i scenograf. Mieszka i pracuje w Delhi. Studiował na prestiżowym Central Saint Martin’s College of art and Design w Londynie. Wykłada scenografię na University of the Arts w Londynie. Pracował jako dyrektor artystyczny na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kerali.