Dzień 5: duchy w centrum

08 grudnia 2015
Zdjęcie
(8)

Piąty dzień festiwalu zaczynamy w południe wernisażem wystawy "Duchy teatru", na który zapraszamy do Galerii Bunkier Sztuki.
Interaktywna ekspozycja składająca się z multimedialnej instalacji, projekcji 3D, kolaży fotograficznych i fonosfery,
pozwoli doświadczyć tego, co często jest dla widza niedostępne i spotkać tych współtwórców teatru, którzy zwykle pozostają niewidzialni.
Bilet na wystawę kosztuje symboliczną złotówkę więc będąc w Centrum Festiwalowym można zaszaleć i od razu zaopatrzyć się w katalog Boskiej Komedii
(ponad 200 stron za jedyne 7 zł). Wątek z wystawy będzie kontynuowany o godz. 15:00, spektaklem "Kwestia techniki" w reż.
Michała Buszewicza (sekcja Paradiso: Młodzi Twórcy).
Po wernisażu zostańcie z nami, bo już o 14:00 zapraszamy na spotkanie z ekipą spektaklu pokazywanego wczoraj i dziś w nurcie konkursowym festiwalu.
"Francuzów" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego będą reprezentować Piotr Gruszczyński (dramaturg spektaklu) oraz aktorzy Piotr Polak i Jacek Poniedziałek.
 
Dziś pred nami już drugi dzień pokazów konkursowych (Inferno: Konkurs Polski), a wśród nich "Wychowanka" w reż. Mikołaja Grabowskiego (godz. 17:00),
"Męczennicy" w reż. Grzegorza Jarzyny (godz. 20:00) i "Podróż zimowa" w reż. Pawła Miśkiewicza (godz. 20:00). Po każdym z tych spektakli zapraszamy na spotkanie z twórcami.
Na prośbę Widzów prezentujemy też godz. 18:00 drugi raz "Francuzów", których wczoraj żegnaliście owacją na stojąco.
O tej samej porze, co Francuzi, rozpocznie się monodram "Król" w reż Małgorzaty Warsickiej 
w wykonaniu Matyldy Baczyńskiej. Pełne przemocy, krwawe kwestie zostaną tu skontrowane niesamowitą lekkością, dowcipem i ironią, odświeżając zarówno formułę monodramu,
jak i teatralnych inscenizacji utworów Słowackiego. Festiwalowy dzień zakończy „LORD BEMOL”, premierowy koncert nowego zespołu rodzeństwa Skoliasów.
Ma być to muzyczna odyseja inspirowana jest biografią i twórczością ich ojca - Jorgosa Skoliasa - wokalisty jazzowego greckiego pochodzenia.
Tekst „LORDA BEMOLA” oparty jest na sztuce Mateusza Pakuły. Wstęp na koncert jest wolny, co z pewnością ucieszy wszystkich, którzy podczas
wizyty w Centrum Festiwalowym nie oprą się pokusie zakupu boskich festiwalowych koszulek.
Szczegółów wydarzeń szukajcie w kalendarium na naszej www (zakładka "program").