zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Come Together

DATA   GODZINA   MIEJSCE
14 grudnia 2017
  17:00
  Teatr Łaźnia Nowa — Mała Scena
Zdjęcie
(10)

Reżyseria

Wojtek Ziemilski

Autor

Wojtek Ziemilski

CZAS TRWANIA

80 min.

Bilety

65/40

Tytuł spektaklu Wojtka Ziemilskiego niemal automatycznie nasuwa skojarzenia ze wspólnotą teatralną i różnymi modelami jej budowania. Widzowie oczekiwać więc mogą szeregu działań polegających na interakcji z wykonawcami i wymuszonym często kontaktem, mającym na celu złamanie iluzji i przysłowiowej „czwartej ściany”. Nic jednak bardziej mylnego, a reżyser, podobnie jak w innych swoich projektach, dowcipnie i przekornie testuje tutaj możliwości teatru partycypacyjnego.

Autotematyzm „Come Together” jeśli idzie o strategie działania teatru i zachowania się zarówno widzów jak i aktorów, jest źródłem nie tylko wielu zabawnych sytuacji, ale pozwala bliżej przyjrzeć się samemu medium i jego specyfice. Ziemilski prowadzi liczne gry ze skostniałymi i aż nazbyt dobrze oswojonymi narzędziami teatralnymi, próbując wytrącić ze strefy komfortu wszystkich uczestników spektaklu, nie tylko tych oglądanych na scenie. W swoich działaniach daleki jest jednak od naiwności i wiary w to, że wspólnotą można dowolnie sterować i naginać zasady jej konstruowania.

Zespół

Reżyseria i tekst: Wojtek Ziemilski
Scenografia/kostiumy: Wojciech Pustoła
Choreografia: Maria Stokłosa
Muzyka: Sean Palmer
Światło: Michał Głaszczka
Asystentka reżysera: Urszula Hajdukiewicz
Inspicjentka: Olga Karoń

Obsada

Lena Frankiewicz (gościnnie), Maria Stokłosa (gościnnie), Sean Palmer (gościnnie), Wojciech Pustoła (gościnnie), Krzysztof Strużycki

CMS BYCMS by tenka.pl