zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Český díplom

DATA   GODZINA   MIEJSCE
14 grudnia 2017
  19:00
  AST Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego
Zdjęcie
(12)

Reżyseria

Piotr Ratajczak

Autor

Mariusz Szczygieł

CZAS TRWANIA

120 min.

Bilety

40/25

Český díplom to próba spojrzenia na czechosłowacką historię XX wieku poprzez opowieść o kilku niezwykłych postaciach z jej kultury i polityki. Krótkie historie, ledwie okruchy biografii, pokazują nam czeski świat i jego skomplikowaną historię w różnych, często tragikomicznych barwach. Owe historie niezwykłych bohaterów - ekscentrycznych artystów, ludzi zmiażdżonych przez system komunistyczny, rewolucjonistów - starają się podważyć stereotyp Czechosłowacji jako sielskiej krainy dobrotliwych ludzi spędzających życie w karczmie, pijących piwo i zagryzających knedlikiem. Przyglądając się czechosłowackiej historii i mentalności, próbując ją zrozumieć, staramy się dostrzec w odbitym zwierciadle naszą kondycjęspołeczną.

Marta Kubisova - popularna piosenkarka zniszczona przez system, Lida Baarova - aktorka kolaborująca z nazistami, Otokar Svec - nieszczęśliwy autor największego pomnika Stalina w Europie, Jan Palach - polityczny samobójca, płonąca pochodnia, a nawet Blondynka z filmu "Miłość blondynki", to tylko niektóre z opisanych postaci z czechosłowackiego świata. A poza tym, to jest dyplom... Ćesky díplom... I to jest najważniejsze… Ahoj!

 

Zespół

Reżyseria/Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Tekst: Piotr Rowicki
Scenografia/Kostiumy: Marianna Lisiecka
Reżyseria formy: Wojciech Brawer
Współpraca dramaturgiczna: Joanna Kowalska
Dramaturgia ruchu: Arkadiusz Buszko
Muzyka: Mateusz Winsław
Asystent reżysera: Hubert Waljewski

 

Obsada

Wiktoria Czubaszek, Anna Gabrysz/Julia Rzepecka, Helena Hajkowicz, Agata Jakoniuk, Joanna Kowalska, Monika Stanek, Mikołaj Bańdo, Tomasz Tywoniuk, Kornel Sadowski, Hubert Waljewski 

 
CMS BYCMS by tenka.pl