zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Wałbrzych UTOPIA 2.039

DATA   GODZINA   MIEJSCE
7 grudnia 2013
  19:00
  Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Reżyseria

Autor

Piotr Rowicki

CZAS TRWANIA

90 min.

Bilety

dostępne tylko w kasach Teatru Dramatycznego, t. +48 74648830

Spektakl inspirowany jest czytaniami Pamiętników wałbrzyszan prezentowanymi podczas XIV Dni Dramaturgii, w ramach których zaproszeni dramaturdzy i studenci reżyserii krakowskiej PWST przedstawili sceniczne szkice spisanych dekadę temu przez wałbrzyszan wspomnień. Spośród 5 tekstów reżyser Piotr Ratajczak wybrał propozycję Piotra Rowickiego i zaprosił autora do pracy nad scenariuszem spektaklu.

Wałbrzych UTOPIA 2039 to opowieść o alternatywnej historii miasta zakodowanego w biografiach, fantazja o Wałbrzychu jako Szwajcarii Europy — mieście spełnienia liberalnego i socjalistycznego snu. Oto w mieście-miejscu Niemożliwym spotykają się po wojnie ludzie, których łączy to, że do niego niegdyś przyjechali i je opuścili. Wałbrzych po wojnie był tabula rasa, którą bohaterowie zapisują swoimi biografiami jak karty pamięci, opowiedzianymi niczym przypowieści. Spotkanie migrantów prowokuje wybuch nowej rzeczywistości, w której oni próbują się zadomowić. Każdy przychodzi ze swoją strategią tożsamościową, z własną fantazją o mieście Spełnionego Snu. Miasto ma dla nich swoją utopię. Czy na taki nowy wspaniały świat czekają mieszkańcy miasta W.?

 

strona teatru

Zespół

Reżyseria, opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Tekst: Piotr Rowicki

Dramaturgia: Michał Pabian

Scenografia, kostiumy: Matylda Kotlińska

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Światła: Tadeusz Perkowski 

Obsada

SARA CELLER-JEZIERSKA, KAROLINA KRAWIEC, ROZALIA MIERZICKA, EWELINA ŻAK, PIOTR MOKRZYCKI, FILIP PERKOWSKI, TOMASZ PISAREK (GOŚĆ), CZESŁAW SKWAREK, RYSZARD WĘGRZYN, RAFAŁ KOSOWSKI

CMS BYCMS by tenka.pl