zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Miłosna wojna stulecia

DATA   GODZINA   MIEJSCE
16 grudnia 2018
  15:00
  Teatr Łaźnia Nowa — Mała Scena
Zdjęcie
(7)

Reżyseria

Eva Rysová

Autor

Ebby Witt-Brattström

CZAS TRWANIA

105 min.

Bilety

65 / 40

Eva Rysová bierze na warsztat debiutancki poemat szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby-Witt Brattström, napisany po głośnym rozwodzie pisarki z Horace’em Engdahlem – byłym stałym członkiem Komitetu Noblowskiego. Bohaterów opowieści jest dwoje: ona i on. Łączy ich ponadtrzydziestoletni związek, wspólnie wychowane dzieci, udane życie zawodowe i wysoka pozycja społeczna. To elita szwedzkiej kultury. Co się stanie, gdy dwoje takich wejdzie na wojenną ścieżkę, w której orężem są słowa?

Eva Rysová proponuje intymną, bolesną, ale i ironiczną wiwisekcję miłosnego związku w fazie rozpadu. Pojedynek na uszczypliwości, rywalizacja o rację, akrobatyka uczuć. Balansowanie na granicy miłości i nienawiści. W tle problem przemocy wobec kobiet i wołanie o równouprawnienie. Kto wygra tę wojnę płci?

To kolejna po „Wielorybie The Globe” kameralna realizacja reżyserki dla Teatru Łaźnia Nowa. W rolach głównych fenomenalny duet, a prywatnie aktorskie małżeństwo: Dominika Bednarczyk i Radosław Krzyżowski.

Zespół

Tłumaczenie: Justyna Czechowska

Reżyseria, adaptacja, dramaturgia: Eva Rysová

Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

Choreografia: Cezary Tomaszewski

Muzyka: Antonis Skolias

Inspicjent: Aneta Skrzyszowska

Obsada

Dominika Bednarczyk, Radosław Krzyżowski

CMS BYCMS by tenka.pl