zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Burza

DATA   GODZINA   MIEJSCE
6 grudnia 2019
7 grudnia 2019
  18:00
20:00
  Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie / Scena Eksperymentalna
Zdjęcie
(12)

Reżyseria

Grzegorz Jarzyna

Autor

William Shakespeare

CZAS TRWANIA

100 min.

„Burza” to jedna z bardziej gorzkich komedii Szekspira, odkrywająca rozdźwięk między rzeczywistością a iluzją, fikcją a prawdą. W spektaklu Akademii Sztuk Teatralnych bohaterowie i bohaterki postekologicznej rzeczywistości buntują się przeciwko rządom Prospera: odtwarzają skrawki narracji sprzed czasów katastrofy, inicjują w sobie stany graniczne i przywołują powidoki minionego świata, aby wyzwolić się spod autorytarnych rządów i dać początek nowej cywilizacji.
Sztuka Szekspira zachowuje klasyczną strukturę jedności czasu, miejsca i akcji, a przy tym jest niezwykle wielowymiarowa. Dramat doceniony dopiero po wielu latach od ukazania się opowiada o dystopijnych światach równoległych, gdzie granica między utopią a dyktaturą ulega rozproszeniu. Łatwo więc doszukać się w nim aktualności. Grzegorz Jarzyna wraz ze studentami krakowskiej AST pochyla się w szczególności nad dzisiejszym, wręcz politycznym wymiarem sztuki, nie zapominając przy tym o uniwersalnym wydźwięku dzieła. Na tyle intrygującego, że sam reżyser przenosi je do swojego TR Warszawa, gdzie spektakl będzie miał premierę w sezonie 2019/2020.

Spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie.

Zespół

Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Adaptacja: Grzegorz Jarzyna, Martyna Wawrzyniak
Scenografia: Fabien Lédé
Kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer Fijałkowska
Muzyka: Piotr Kurek
Światło: Aleksandr Prowaliński
Wideo: Marek Kozakiewicz
Asystent reżysera: Olga Ciężkowska, Olga Grzelak (Zdenka Pszczołowska), Jan Kanty Zienko (II r. WRD)

Obsada

Michał Balicki, Paweł Charyton, Aleksander Kurzak, Szymon Majchrzak, Weronika Malik, Magdalena Mączko, Maciej Musiał, Monika Pawlicka, Kamil Piotrowski, Monika Rachwalak, Damian Sosnowski, Jakub Suwiński, Alicja Wojnowska

CMS BYCMS by tenka.pl