zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Równina wątłych mięśni

DATA   GODZINA   MIEJSCE
11 grudnia 2019
15 grudnia 2019
  16:00
15:00
  Teatr Łaźnia Nowa / Mała Scena
Zdjęcie
(9)

Autor

Anka Herbut

CZAS TRWANIA

50 min.

Bilety

55 / 35

„Równina wątłych mięśni” Renaty Piotrowskiej-Auffret to performans wykorzystujący narzędzia tańca eksperymentalnego i teatru, dla którego punkt wyjścia stanowiło zakończenie libretta „Święta wiosny’ Igora Strawińskiego. Bazując na świadectwach współczesnych kobiet, zbieranych przez artystki podczas pracy, odwołując się do formuły baśni i figury czarownicy, spektakl opowiada o strategiach nadużyć wobec kobiecych ciał, dekonstruuje i transformuje obecne w kulturze przemocowe narracje i mechanizmy. Przechwytuje stereotypową figurę ofiary jako kobiety „z natury” podatnej na krzywdę i poszukuje alternatywnych wariantów historii kobiecych ciał, projektując przestrzeń emancypacji i nową mitologię.

Renata Piotrowska-Auffret jest związana z ośrodkami choreografii w Polsce i Europie. Należy do warszawskiego kolektywu niezależnych choreografów i choreografek Centrum w Ruchu. 

Fragmenty choreografii inspirowane są "Tańcem Wybranej" ze Święta Wiosny Wacława Niżyńskiego (1913) według historycznej rekonstrukcji Sacre # 2  Dominique Brun (2014) przekazane przez Clarisse Chanel.

W spektaklu używane są światła stroboskopowe i głośna muzyka. 

***

Projekt jest współfinansowany że środków Gminy Miejskiej Kraków. Produkcja powstała we współpracy z Festiwalem Kroki.

Zespół

Koncepcja, reżyseria, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
Kreacja i performens: Magdalena Fejdasz, Aleksandra Osowicz, Katarzyna Sikora
Dramaturgia i teksty: Anka Herbut
Muzyka: Marcin Janus
Kostiumy: Maja Skrzypek
Światło: Aleksandr Prowaliński
Research: Dominique Brun, Clarisse Chanel, Magdalena Frankowicz, Zuzanna Jusińska, Kama Królikowska, Natalia Oniśk, Agnieszka Sikorska, Mary Szydłowska, Katarzyna Sypniewska, Monika Turemka

Obsada

Magdalena Fejdasz, Aleksandra Osowicz, Katarzyna Sikora

CMS BYCMS by tenka.pl