zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

To my jesteśmy przyszłością!

DATA   GODZINA   MIEJSCE
12 grudnia 2019
  16:00
  Teatr Nowy Proxima
Zdjęcie
(7)

Reżyseria

Jakub Skrzywanek

Autor

Jakub Skrzywanek

Produkcja

Teatr Nowy Proxima

CZAS TRWANIA

60 min.

Bilety

Wejściówki. Obowiązuje rezerwacja: bilety@boskakomedia.pl

Przez rok pracy w Laboratorium Nowego Teatru reżyser Jakub Skrzywanek spotykał się z młodymi ludźmi, z którymi dyskutował o przyszłości. W efekcie tego spotkania powstał spektakl-hybryda: teatr dokumentalny, w którym indywidualne, często bardzo osobiste historie przenikają się z hate speachami odnoszącymi się do teraźniejszości oraz fantazyjnymi wyobrażeniami zbudowanymi na podstawie marzeń i wizji przyszłości.
Czwórka bohaterów – Przyszła Pani Prezydent, Mistrzyni Ucieczek, Fanka K-Popu i Człowiek, którego nie ma – opowiada o świecie przyszłości, mieszając prawdę z fikcją, teraźniejszość z przyszłością, normy z utopią. Projektując kolejne lata, zadają pytania o granice normy i jej sankcjonowania, a także o aktualną problematykę obyczajową. Spomiędzy tych energicznych, lecz przejmujących opowieści wyłania się doskwierająca młodym samotność i wszechobecna ksenofobiczna przemoc. Równościowe postulaty, utopijne wizje i indywidualne wyobrażenia stają się obrazem powszechnej przyszłości.

***

LABORATORIUM NOWEGO TEATRU
Laboratorium Nowego Teatru to program przeznaczony dla młodych artystów realizowany przez Teatr Nowy Proxima w Krakowie. Celem Laboratorium jest stworzenie młodym artystom przestrzeni, w której mogą podejmować eksperymenty z różnymi formami teatralnej wypowiedzi. Odżegnując się od dyktatu różnorako rozumianego sukcesu, Laboratorium wspiera uczestników w ich indywidualnych poszukiwaniach. Najważniejszymi wartościami dla uczestników programu jest sam proces tworzenia, wymiana idei oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami.
Uczestnicy przez cały rok rozwijali swoje projekty artystyczne. W tym czasie brali udział w serii warsztatów i spotkań master class, prowadzonych przez artystów polskich i zagranicznych, uczestniczyli w obozach, w trakcie których spotykali się z artystami i kuratorami, a także oglądali spektakle najnowszego światowego teatru.
Uczestnicy Laboratorium otrzymali również budżet, dzięki któremu mogli zrealizować swoje projekty na scenie Teatru Nowego Proxima w Krakowie. W ramach 1. edycji Laboratorium Nowego Teatru Marta Malinowska przygotowała spektakl – opierający się na zebranych przez reżyserkę snach osób umierających w hospicjach – „Powstanie”, zaś Pamela Leończyk przedstawienie „Nocni pływacy”, krążące tematycznie wokół zbiorowych samobójstw. Dwie pozostałe produkcje zostaną zaprezentowane w trakcie festiwalu Boska Komedia.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Goethe Instytutu i Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Zespół

Scenariusz i reżyseria: Jakub Skrzywanek na podstawie wywiadów i improwizacji Patrycji Andrychowicz, Jessici Flakowicz, Agnieszki Wójcik  i Eryka Küblera
Reżyseria światła i aranżacja przestrzeni: Aleksander Prowaliński
Muzyka: Karol Nepelski
Współpraca reżysersko-inscenizacyjna: Kalina Dębska
Głos: Kamil Błachuciński

Obsada

Patrycja Andrychowicz, Jessica Flakowicz, Agnieszka Wójcik, Eryk Kübler

CMS BYCMS by tenka.pl