zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

This is the real thing

DATA   GODZINA   MIEJSCE
10 grudnia 2019
  15:00
  Teatr Łaźnia Nowa / Mała Scena
Zdjęcie
(8)

Reżyseria

Anna Nowicka

Autor

Anna Nowicka

Produkcja

CZAS TRWANIA

45 min.

Bilety

55 / 35

Anna Nowicka skupia się na relacji między śniącym ciałem a ciałem tańczącym, zwłaszcza na zagadnieniach ucieleśnienia, płynnej obecności i choreografii wyobrażonego.
„This is the real thing”, czyli „to jest to / to jest prawdziwa rzecz”, to spektakl, w którego centrum znajduje się ciało. Tancerka tworzy i dekonstruuje swoje środowisko, bawiąc się krajobrazem wizualnych znaczeń i możliwych odniesień. Jej własne ciało migocze i przemienia się, pozostając w procesie ciągłego stawania się. Mówi: „Zagniatam krajobraz skóry. Zwijam, nakładam, upuszczam, przesuwam, odsłaniam, chowam, odsyłam. Szukam, gubię i znajduję, w absolutnym tu i teraz”.
Ciało jest jak plastelina, jak guma. Tancerka mówi każdym ruchem: „Przekształcam powoli, nieustannie formuję, niespodziewanie niszczę, supłam, rozrywam i skrzętnie odkręcam. Niekończący się proces stawania, zaklęty w widzialny obraz / obiekt. Składam poetycki, mięsisty album na wycinki z gazet, zasłyszane przypadkiem mityczne historie i skrzętnie ukryte sny”.
Ucieleśnione zostają różnorodne jakości, faktury, fragmenty emocji, sytuacji, intencji, postaci, działań, lecz żadna z nich nie osadza się w formie wizualnego obiektu. Fizyczne ciało funkcjonuje raczej jako nieskończony hipertekst, odsyłający widza do coraz to nowych skojarzeń. Z dialogu realnego ciała z jego wizualnymi reprezentacjami wyłania się pytanie o to, czym faktycznie jest ciało, jak je postrzegamy oraz na ile możemy je świadomie konstruować.

***

W ramach programu choreograficznego Nowego Teatru i Art Stations Foundation POSZERZANIE POLA.
Kurator: Joanna Leśnierowska

Spektakl w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki 2019. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Zespół

Pomysł, realizacja: Anna Nowicka
Dramaturgia: Mateusz Szymanówka
Muzyka: Adam Świtała
Kostiumy: Tanja Padan / Kiss the Future
Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Zdjęcia: Katarzyna Szugajew

Obsada

Anna Nowicka

CMS BYCMS by tenka.pl