zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna

DATA   GODZINA   MIEJSCE
9 grudnia 2019
  15:00
  MOS Małopolski Ogród Sztuki
Zdjęcie
(6)

Reżyseria

Cezary Tomaszewski

Autor

Iga Gańcarczyk, Daria Kubisiak

CZAS TRWANIA

110 min.

Bilety

70 / 50

Na ten spektakl w Krakowie nie można dostać biletów. Cezary Tomaszewski, autor przedstawienia „Cezary idzie na wojnę”, scenicznego hitu z 2017 roku, przygotował widowisko naznaczone duchem pastiszu, ironiczne, ale także szlachetnie melancholijne, refleksyjne.
Scena przeistacza się w Sanatorium Uzdrowiskowe i Pijalnię Wód im. prof. dra Józefa Dietla, wybitnego krakowianina, profesora UJ, prezydenta Krakowa, propagatora działalności uzdrowisk w Krynicy, Szczawnicy i Muszynie. Do teatralnego sanatorium trafiają biznesmeni, żyjemy wszak w czasach wyczulenia na sprawy ekologii. Zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze, bo woda w 2050 roku będzie droższa od ropy naftowej!
Biznesmeni, chcąc nie chcąc, wcielają się w rolę kuracjuszy, a uzdrowisko staje się sceną najważniejszych ludzkich doświadczeń. Sanatoryjnym rytuałom, które są przyspieszonym sprawdzianem życia, towarzyszą przeboje kina, operetki i opery: „Brunetki, blondynki”, „Co się dzieje, oszaleję”, „Przetańczyć całą noc” z „My Fair Lady, „Usta milczą, dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki”, fragmenty „Króla Arthura” Purcella  i „Traviaty” Verdiego. W niespiesznym rytmie zderzają się kwestie międzyludzkich relacji, emocji i przyszłości naszej cywilizacji, ale przede wszystkim miłości i śmierci.

Zespół

Reżyseria: Cezary Tomaszewski
Tekst i dramaturgia: Iga Gańcarczyk, Daria Kubisiak
Scenografia i kostiumy: Maciej Chorąży, Bracia – Agnieszka Klepacka
Kierownictwo muzyczne: Weronika Krówka
Opracowanie muzyczne: Cezary Tomaszewski
Światła: Jędrzej Jęcikowski

Obsada

Pola Błasik, Lidia Bogaczówna, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak Dolny, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Rafał Szumera, Weronika Krówka

CMS BYCMS by tenka.pl