zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Czy za chińskim murem jest mur? – dyskusja panelowa

DATA   GODZINA   MIEJSCE
11 grudnia 2019
  12:00
  MOS Małopolski Ogród Sztuki

Goście: Meng Jinghui, Qian Cheng, Zhang Qing, Krystian Lupa, Piotr Skiba, Łukasz Twarkowski, Magdalena Czechońska, Ewa Nowacka (tłumaczka), Karol Templewicz

Prowadzenie: Marcin Jacoby, Jacek Cieślak

Od kilku lat polscy artyści oraz zespoły teatralne prezentują swoje prace na chińskich festiwalach i realizują swoje projekty w Chinach. Najludniejszy kraj Azji staje się coraz ambitniejszym rynkiem sztuki. Podczas dyskusji z udziałem przedstawicieli świata teatru i osobami odpowiedzialnymi za współpracę międzynarodową chcemy dokonać rozpoznania tej sfery kultury. Jak niepokorny polski teatr odnajduje się w kraju, gdzie działa cenzura i obowiązują całkowicie inne standardy niż w Europie? Czy różnice kulturowe przeszkadzają, czy też – paradoksalnie – generują nowe jakości? Dlaczego polscy artyści tak chętnie pracują w Chinach? Odsłonimy kuchnię kulturalnej wymiany dosłownie i w przenośni. W ramach spotkania umożliwimy degustację potraw przygotowanych przez jednego z gości oraz zaprosimy do wspólnego lepienia chińskich pierogów. Oficjalnie zapowiemy również prezentację wyprodukowanego w Harbinie spektaklu „Mo Fei” w reżyserii Krystiana Lupy podczas przyszłorocznej edycji Boskiej Komedii.
W dyskusji wezmą udział zaproszeni specjalnie na tę okazję goście z Chin, polscy artyści, mający doświadczenie we współpracy teatralnej z Chinami, oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową i promocję polskiej sztuki w Azji.

Meng Jinghui – uznany reżyser teatralny, dyrektor Wuzhen Theatre Festival, na którym co roku prezentowane są polskie produkcje teatralne. Często uznawany za jedną z najważniejszych postaci teatru w Azji.
Qian Cheng – dyrektor firmy Beijing Propel Performing Arts & Media, wprowadzającej do repertuaru polskie produkcje. Jedna z kluczowych postaci dla promocji polskich reżyserów w Chinach.
Zhang Qing– wicedyrektor opery w Harbinie, dyrektor programowy kilku międzynarodowych festiwali. W 2017 roku kierowniczka produkcji „Dwóch mieczy” w reżyserii Grzegorza Jarzyny oraz spektaklu Krystiana Lupy „Mo Fei”

***

Wstęp wolny

CMS BYCMS by tenka.pl