zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Autobiografia na wszelki wypadek

DATA   GODZINA   MIEJSCE
6 grudnia 2020
  16:00
  PLAY KRAKÓW

Reżyseria

Michał Buszewicz

Autor

Michał Buszewicza

CZAS TRWANIA

100 min.

Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, reżyser Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż po projektowaną śmierć. Trudno rozstrzygnąć, co w tej historii jest zmyślone, a co prawdziwe. Co zapożyczone, a co przeżyte.
Dlaczego bohater autobiografii – stworzony na potrzeby sceny Michał Buszewicz  który właśnie umarł – powtarzał wciąż te same wzorce i popełniał te same błędy? Autobiografia przygotowana „na wszelki wypadek” jest próbą scenicznego stworzenia życia „na brudno”, projektowania na nie lęków i trudności. Czasem po to, żeby postawić je „przed nawiasem” i móc spojrzeć na nie obiektywnie. Czasem po to, żeby projektując przyszłość, sprawić, żeby mogła się ona potoczyć inaczej.
Lawirując między megalomanią a samobiczowaniem, bohater, którego życie poznajemy poprzez opowieść trzech mężczyzn przychodzących posprzątać mieszkanie po jego śmierci, mierzy się z porażkami, trudnościami twórczymi, wzorcami męskości, własnym przemijaniem. 

***

Bezpośredni link: https://playkrakow.com/vods/vod.449

Dostęp: świat; streaming live

Zespół

Tekst, reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia: Robert Mleczko
Kostiumy: Anna Ziemniak
Kompozytor: Baasch
Reżyseria świateł: elektryk
Wideo: wolontariat
Inspicjent: Marcin Stalmach

Obsada

Tomasz Cymerman, Daniel Dobosz, Konrad Wosik 

CMS BYCMS by tenka.pl