zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Bezpieczne miejsce

DATA   GODZINA   MIEJSCE
8 grudnia 2020
  22:00
  PLAY KRAKÓW
Zdjęcie
(5)

Reżyseria

Tomasz Fryzeł

Autor

Piotr Froń

CZAS TRWANIA

60 min.

Opowieść o pokoleniu współczesnych katastrofistów ma swój początek jeszcze przed marcowym lockdownem. Czworo studentów wydziałów reżyserii dramatu i aktorskiego krakowskiej AST spotkało się wtedy, by w krótkiej etiudzie opowiedzieć o swoich niepokojach. Po ponad pół roku wracają do tamtych intuicji, by w szerszym i bogatszym o wspólne doświadczenia spektrum opowiedzieć, czym jest dla nich dzisiejszy katastrofizm.
„Niedługo będzie po wszystkim. Jesteśmy w bezpiecznym miejscu. I właśnie rozpoczęła się ostatnia godzina przed końcem świata”.
Widzowie razem z dwójką postaci znajdują się w tytułowym bezpiecznym miejscu – godzinę przed końcem świata. Bohaterowie opowiadają o schronieniu, jakie w obliczu niepokojów i lęków przed światem daje im ich własne – fizyczne i metaforyczne – wnętrze. Mówią o tym, jak z perspektywy kryjówki wygląda nadciągająca gdzieś z zewnątrz katastrofa. Medytacyjna w swoim charakterze introspekcja pozwala na rewizję własnych przeczuć i niepokojów. Daje szansę przejrzeć się w oczach drugiego – takiego samego lub innego. Stwarza okazję do opisu zarówno swojego świata, jak i jego końca.

***

Bezpośredni link do spektaklu: https://playkrakow.com/vods/vod.459

Dostęp: świat; spektakl będzie dostępny do 13 grudnia 2020 r., do godziny 24.00

Zespół

Tekst i dramaturgia: Piotr Froń
Reżyseria: Tomasz Fryzeł
Muzyka: Michał Lazar
Inspicjentka: Monika Weis

Obsada

Kinga Bobkowska, Adam Borysowicz

CMS BYCMS by tenka.pl