zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Granice otwarte. Pierwsze pokolenie

DATA   GODZINA   MIEJSCE
11 grudnia 2020
  19:30
  PLAY KRAKÓW
Zdjęcie
(6)

Reżyseria

Łukasz Zaleski

Autor

Łukasz Zaleski

CZAS TRWANIA

60 min.

To oni. Mają od 15 do 18 lat. To jest ich świat. Już nie dzieci, a jeszcze nie dorośli. Młodzi 2020. Jak patrzą na rzeczywistość? Jak widzą świat dorosłych? Co myślą o dzisiejszej Polsce? Czym są dla nich granice? Jak należy je wyznaczać, a gdzie nie powinno się ich w ogóle stawiać?
„Nie bój się mówić. Odważ się słuchać” to hasło wywoławcze projektu „Granice otwarte”, który powstał po to, aby uwolnić potencjał kreatywny młodych osób, odkryć ich wrażliwość, ugruntować przekonanie, że każdy i każda może być uczestnikiem kultury.
„Chcę dać im głos. Wsłuchuję się w to, co chcą nam powiedzieć o świecie i o Polsce. To są mocne i ważne rzeczy, również dla nas, dorosłych” – mówił Łukasz Zaleski, reżyser i pedagog teatru. Uczestniczki rozmawiały o tym, czym są dla nich demokracja, wspólnotowość, równość. Zastanawiały się, gdzie przebiegają nasze wewnętrzne i zewnętrzne granice oraz jak je wyznaczać. Zaczęło się od wspólnego napisania scenariusza. Dziś efekt pracy możemy oglądać na scenie w postaci spektaklu-dokumentu.
Projekt jest zaproszeniem dla licealistek i licealistów do przyjmowania postawy aktywnej, zachętą do odważnego wypowiadania swoich poglądów wobec rówieśników i wobec dorosłych. 

Wiek: +12

***

Bezpośredni link do spektaklu: https://playkrakow.com/vods/vod.441

Dostęp: świat; do 14 grudnia do godziny 23.59

 

***

Spektakl z polskimi i angielskimi napisami.

Zespół

Reżyseria: Łukasz Zaleski
Przygotowanie muzyczne: Anna Stela
Wideo: Borys Dubiański
Inspicjenka: Wiktoria Wilk

Obsada

Maja Franczak, Barbara Krzywdziak, Maria Macheta, Joanna Maj, Ewa Mrożnik, Anna Stokłosa, Matylda Sawicka, Adi Szlachetka, Wiktoria Wilk

 

CMS BYCMS by tenka.pl