zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Kosmici

DATA   GODZINA   MIEJSCE
13 grudnia 2020
  12:00
  PLAY KRAKÓW
Zdjęcie
(8)

Reżyseria

Jakub Krofta

Autor

Maria Wojtyszko

CZAS TRWANIA

75 min.

Pia jest kapitanką promu kosmicznego. Razem z dorastającą córką, starzejącą się mamą i niestabilnym emocjonalnie androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? Czy pasażerowie promu kiedykolwiek wybiorą się jeszcze z nimi na wycieczkę?
Spektakl jednego z najczęściej nagradzanych duetów w polskim teatrze dla dzieci i młodzieży – dramatopisarki Marii Wojtyszko i reżysera Jakuba Krofty – w zaskakujący, świeży sposób mówi o ekologii, różnorodności i rodzinnych relacjach. Pyta o granice człowieczeństwa, o to, co jest, a co nie jest ludzkie. W przedstawieniu z przymrużeniem oka potraktowano Ziemian, kosmitów, kontakty międzyludzkie, a nawet zagadnienia tak poważne jak kryzys klimatyczny lub zderzenie cywilizacji.

Wiek: 9+

***

Bezpośredni link do spektaklu: https://playkrakow.com/vods/vod.444

Dostęp: Polska; 24h

 

***

 

Spektakl z polskimi i angielskimi napisami.

 

Zespół

Na podstawie sztuki Marii Wojtyszko
Reżyseria: Jakub Krofta
Scenografia: Matylda Kotlińska
Muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
Reżyseria światła: Damian Pawella

Obsada

Zofia Bartoś, Marta Franciszkiewicz (gościnnie), Hanna Miśkiewicz, Wojciech Stachura, Piotr Srebrowski, Piotr Kłudka, Krystian Wieczyński, Jakub Ehrlich, Jacek Gierczak, Jacek Majok

CMS BYCMS by tenka.pl