zamknij

Zamów Newsletter

PL
EN

Motyl

DATA   GODZINA   MIEJSCE
11 grudnia 2020
  18:00
  PLAY KRAKÓW
Zdjęcie
(11)

Reżyseria

Marcin Liber

Autor

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

CZAS TRWANIA

70 min.

„Motyl” Marcina Libera to kolejne przedstawienie Wrocławskiego Teatru Lalek stworzone przez reżysera kojarzonego głównie z teatrem dla dorosłych, który po raz pierwszy decyduje się zmierzyć z dziecięcą publicznością. Spektakl porusza temat lęków: tych dziecięcych – przed samotnością oraz opuszczeniem, i tych dorosłych – przed utratą wolności i nadmiernym przywiązaniem.
Rutka ma pięć lat i bardzo boi się ciemności. Niestety, jej rodzice uważają, że dzieci powinny zasypiać przy zgaszonym świetle. Kto pomoże Rutce nocą w czarnym, groźnym pokoju? Może Ryba-Świetlik? Foka zza ściany? Samochód, z którym wyruszy na pełną przygód wędrówkę przez miasto? A może… ona sama odkryje w sobie czarodziejską moc, która pozwoli jej nie bać się już niczego?
„Motyl” Sikorskiej-Miszczuk to metaforyczna historia dorastania, w której i dzieci, i dorośli mogą zobaczyć siebie. W nowoczesnej inscenizacji Marcina Libera i Mirka Kaczmarka staje się ona opowieścią o walce dobra ze złem, o starciu jasnych i ciemnych mocy, a przede wszystkim – o wierze w człowieka i międzygatunkową przyjaźń. Świat spektaklu współtworzą niepowtarzalna muzyka i piękne piosenki skomponowane przez zespół Jerz Igor.

Wiek: +6

***

Bezpośredni link do spektaklu: https://playkrakow.com/vods/vod.440

Dostęp: świat, do 13 grudnia do godziny 23.59

 

***

 

Spektakl z polskimi i angielskimi napisami.

 

Zespół

Tekst: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Reżyseria: Marcin Liber
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Wideo: Karol Rakowski
Muzyka: Jerz Igor (Igor Nikiforow, Jerzy Rogiewicz)
Teksty piosenek: Adam Repucha, Joanna Halszka Sokołowska, Grzegorz Uzdański
Asystentka reżysera: Ada Tabisz
Inspicjentka: Agnieszka Drobna

Obsada

Agata Cejba, Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Agata Kucińska, Marta Kwiek, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Igor Kujawski (gościnnie), Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń

CMS BYCMS by tenka.pl