HA HA HA
HA HA HA
Kiedy gramy: 09.12.2023 — 13:30
  • 30 zł
  • 25 zł
Kup bilet
  • 30 zł
  • 25 zł
Reżyser:
Krzysztof Zygucki
Autor tekstu:
Wera Makowskx
Czas trwania:
65 minut

W styczniu 2015 roku dwóch uzbrojonych zamachowców wkroczyło do redakcji paryskiego pisma satyrycznego „Charlie Hebdo”. Przyszli, by wyrównać rachunki z ludźmi, którzy żartowali z proroka Mahometa i opublikowali jego karykaturę. Doszło do katastrofy, a wśród ofiar znaleźli się też sami zamachowcy. Te wydarzenia poruszyły Francję i świat. W czasie, gdy do nich kiedy one miały miejsce francuski pisarz Emanuel Carrere przebywał w odosobnieniu na Vipassanie. Odcięty od świata, nie wiedział, że zginęli jego przyjaciele, a Francję ogarnęły uliczne manifestacje. Później opisał to wszystko w autobiograficznej „Jodze”. Historia tego konkretnego żartu stała się dla twórców inspiracją do myślenia nad samym żartem i jego granicami. Teatralna rekonstrukcja tamtych wydarzeń jest wariacją na temat tego, z czego wolno było żartować rysownikom i co mogłoby rozbawić zamachowców na redaktorach „Charlie Hebdo”.

KRZYSZTOF ZYGUCKI jest studentem III roku na Wydziale Reżyserii i Dramaturgii AST w Krakowie. Ukończył prawo na UJ oraz filozofię na UP. Asystent Michała Zadary przy spektaklu dyplomowym „Oresteia”. Członek kolektywu Synergie i Pracowni Dramaturgicznej AST. Współorganizował we współpracy z Goethe Institut wydarzenie „Kobiece teksty dla teatru” (AST, maj 2022) oraz panel czytań performatywnych Pracowni Dramaturgicznej przy 12. Forum Młodej Reżyserii. 

 

Sekcja Biała strzałka w prawo
Paradiso
Wera Makowskx
dramaturgia i muzyka
Obsada:
Anna Paruszyńska-Czacka, Nina Potapowicz, Marcin Kalisz, Bartosz Gomoła, Maciej Kamiński, Michał Meller, Denis Kudijenko