fot. Klaudyna Schubert
UCZYCIE NAS, JAK SUKNIE SIĘ PODNOSI
Gdzie gramy: Teatr KTO
Kiedy gramy: 15.12.2023 — 19:00
  • 70 zł
  • 50 zł
Kup bilet
  • 70 zł
  • 50 zł
Gdzie gramy: Teatr KTO
Kiedy gramy: 14.12.2023 — 19:00
  • 70 zł
  • 50 zł
Kup bilet
  • 70 zł
  • 50 zł
Reżyser:
Józef Opalski
Scenariusz i reżyseria
Autor tekstu:
Produkcja:
Czas trwania:
75 minut

Spektakl „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” to niepowtarzalna interpretacja dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu gwiazd krakowskich scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht & Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie.

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem.

Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.

Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.


Fot. Klaudyna Schubert

Sekcja Biała strzałka w prawo
Krakowski showcase
Barbara Swinarska, Władysław Broniewski, Ryszard Krynicki, Józef Opalski, Robert Stiller, Witold Wirpsza, Paweł Zarychta
przekłady
Aleksandra Reda
scenografia i kostiumy
Jacek Bylica
kierownictwo muzyczne
Justyna Motylska
przygotowanie wokalne
Katarzyna Smożewska
reżyseria światła
Michał Warmusz
reżyseria dźwięku
Urszula Swałtek
asystentka reżysera, producentka
Obsada:
Anna Bugajska / Iwona Konieczkowska, Sylwia Chludzińska / Karolina Kazoń, Aleksandra Konior-Gapys / Anna Branny, Bożena Zawiślak-Dolny, Krzysztof Cybulski / Franciszek Muła
w obsadzie
Agnieszka Bugla-Bylica – skrzypce, Jacek Bylica – piano, Grzegorz Frankowski – kontrabas, Andrzej Włodarz – akordeon
muzycy